UDİCED

2014 yılında İstanbul’da kurulan UDİÇED; Tercümanları tek bir çatı altında toplamaya yönelik kurulmuş uluslarası bir çeviri derneğidir.

Tercüme sektöründe faaliyet gösteren alanlarında uzman ve profesyonel tercümanların tümünü kapsayacak şekilde genişleyen dernek,  Yeminli Tercüman Gürkan Gülpınar tarafından pekiştirdiği temsil gücü ile hızla büyümeye devam etmektedir.

Derneğin amacı çevirmen olarak çalışanların bir araya gelmesiyle mesleğin ülke çapında tanıtımını sağlamak, çalışma koşulları ve meslek kuralları konusunda uluslararası standartlara uygun ilkeleri yerleştirmektir.

MİSYON

UDİÇED olarak misyonumuz Tercüme sektöründe faaliyet gösteren profesyonel tercümanların tümünü kapsayacak şekilde mesleğin ülke çapında tanıtımını sağlamak, çalışma koşulları ve meslek kuralları konusunda uluslararası standartlara uygun ilkeleri yerleştirmek ve bununla beraber ; Türkiye’de mütercim tercümanlık mesleğinde bulunan çevirmelerin çeviri faaliyetlerini etkinleştirilmesi ve geliştirilmesi için araştırmalar yapmak, Çevirinin ve çevirmen gelişimini sağlamak için kurs, seminer, konferans ve panel gibi eğitim çalışmaları düzenlemek, Çevirmen adaylarına yapılan çevirilerin gerektirdiği titizliği, disiplini ve ciddiyeti meslek etiğine yakışır biçimde yetiştirici faaliyetlerde bulunmaktır.

YÖNETİM KURULU

BAŞKAN GÜRKAN GÜLPINAR | BAŞKAN YARDIMCISI MUHAMMED TARIK | SAYMAN YENER PEYNİRCİ | SEKRETER HANDAN YAMAÇ | ASİL ÜYE DERYA BAĞIBAĞLA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked*