GAÇED

GAÇED (Gaziantep Çevirmenlik Derneği), çeviri bürolarının, serbest tercümanların ve diğer tercümanların mesleki gelişimini teşvik etmek için kurulmuş profesyonel bir dernektir.

Dernek üyeliği bireyler, (Aktif, Sorumlu, Ortak, Öğrenci, Öğretmen) ve organizasyonlar (Kurumlar, Şirketler) tarafından kullanılabilir.

GAÇED, çeşitli programlar, avantajlar ve destek hizmetleri sunar.

Toplantı, atölye çalışmaları, eğitim oturumları, iş piyasası ve ağ oluşturma etkinlikleri sergiler.

Dernek, çeşitli uzmanlık ve dillerde ileri eğitim ve öğretim sağlamak için Türkiye genelinde yıllık seminerler ve mini konferanslar düzenler.

Hem deneyimli profesyoneller hem de dil öğrencileri tarafından yapılan olağanüstü çalışmaları teşvik etmek, ödüllendirmek ve duyurmak için, GAÇED Yıllık Konferansı boyunca çeşitli ödüller ve burslar sunar.

Uzmanlık alanına özgü bölümler aracılığıyla GAÇED, ortak çıkarları olan üyelere daha etkili bir şekilde ağ kurmalarını sağlar. Bölümler bültenler, çevrimiçi forumlar, seminer ve konferans sunumları ve ağ oturumları sunar.

Yerel gruplar GAÇED bölümleri ve iştirakleri, yerel çevirmen ve tercümanlara bölgesel bilgi, pazarlama, ağ iletişimi ve destek hizmetleri sunmaktadır.

Dernek, profesyonel çevirmen ve tercüman kullanmanın değeri konusunda müşterileri çeviri ve tercümanlık hizmetleri konusunda eğitmek için yayınlar, raporlar ve anketler geliştirmiştir.

GAÇED, Uluslar arası Çevirmenlik Federasyonu (ULÇEF) üyesidir.

YÖNETİM KURULU

BAŞKAN: Tarık Ataç BAŞKAN YARDIMCISI: Tahsin Arifoğulları SAYMAN: Haluk Atkın SEKRETER: Olga Şantina