EGEDEÇER

Kısa adı Egeçeder olan  Ege Bölgesi Çevirmenler ve Çeviri Büroları 2014 yılında kurulmuş,  büyük emek ve gayret sarf edilerek bugünlere getirilmiştir. Kurulduğu günden itibaren çevirmenler ve çeviri büroları ile irtibata geçerek bu mesleğe gönül verenleri İzmir ve çevresinde bir çatı altında toplamaya çalışan derneğin temel hedefleri arasında sektörümüzün birlik ve beraberlik içinde olması, çevirmenlik sektörünün yasal bir zemine kavuşturulması, çevirinin ve çevirmenin öneminin toplumca kavranması, çevirinin ve çevirmenliğin gereklerine uygun koşulların ve zeminin oluşmasına yönelik gerekli düzenlemelerin yapılması, etik mesleki değerlerin yerleşmesi ve güçlenmesi adına  gerekli faaliyetlerin yürütülmesi ve sahte, naylon ve niteliksiz çevirmen ve çeviri işletmelerinin piyasadan el çektirilmesi yer almaktadır.

MİSYON

Bugünkü mevcut organizasyon yapımız içinde, üyelerimizin ve sektörümüzün sorunlarını çözmek amacıyla çok yönlü sektörel ve mesleki aktif çalışmalar gerçekleştirme gayreti içindeyiz: Bu bağlamda İzmir’ de sektöre önem veren kişileri kazandırma gayretimiz güzel neticeler doğurmuştur. Mevcut üyelerimizin çoğunluğunu çevirmenler ve çeviri işletmeleri oluşturmakla birlikte sektörümüzle alakalı akademisyenlerin de yer almasıyla derneğimizde farklı katkı ve konumların ortak bir paydada biraraya gelmesi hedeflenmektedir. Bugün geldiğimiz noktaya baktıkça, kendimize güven geliyor ve yarınlara umutla bakıyoruz.

YÖNETİM KURULU

Dernek Başkanı Osman Kürşat SERTTÜRK | Başkan Yardımcısı Mehmet BALCILAR | Genel Sekreter Gülsün YENER | Yönetim Kurulu Üyesi Hasan KAVCAR | Yönetim Kurulu Üyesi Soner ÜSTÜN